MRP-K/S

Komplexní účetně-informační systém!

Ucelený ekonomicko–informační systém, který posouvá hranici dokonalosti a vytváří tak nové měřítko kvality v oblasti účetních systémů. MRP-K/S v sobě spojuje na jedné straně mohutný nástroj pracující s maximální precizností a spolehlivostí (díky použité technologii SQL Klient/Server) a na druhé straně si udržuje jednoduchost a ladnost ovládání, flexibilitu k měnící se legislativě a intuici k rostoucím potřebám uživatelů.

Základní vlastnosti účetního systému MRP-K/S

Maximální spolehlivost chodu a bezpečnost ukládaných dat
Maximální spolehlivost chodu a bezpečnost ukládaných dat, jakou můžete v současnosti pravděpodobně získat jen při použití těch nejšpičkovějších informačních technologií.
Radikálně zvýšená odolnost účetních dat proti počítačovým virům
Jednoduché ovládání
Jednoduchá instalace
Vedení účetnictví v cloudu
Vysoká rychlost v sítích LAN
Velká přizpůsobivost různým potřebám firem
Automatizace účetních operací v MRP-K/S
Příznivá cena díky technologii SQL a DMAL®
Návaznost na internetový obchod
Rozhraní v českém, anglickém a německém jazyce
Možnost vedení účetnictví teoreticky až 9998 firmám
Podpora GDPR
Pro vývojáře - pestrá paleta možností propojení s jinými programy

Popis účetního systému MRP-K/S

Ucelený ekonomicko–informační systém, který posouvá hranici dokonalosti a vytváří tak nové měřítko kvality v oblasti účetních systémů. MRP-K/S v sobě spojuje na jedné straně mohutný nástroj pracující s maximální precizností a spolehlivostí (díky použité technologii SQL Klient/Server) a na druhé straně si udržuje jednoduchost a ladnost ovládání, flexibilitu k měnící se legislativě a intuici k rostoucím potřebám uživatelů. Vzhledem k provázanosti jednotlivých modulů umožňuje provádět ekonomické a finanční analýzy a následné plánování podnikových zdrojů (ERP). Díky použité vysoce produktivní technologii DMAL® (více na www.dmal.cz) se MRP podařilo dosáhnout i bezkonkurenční ceny tohoto účetního systému. Je určen těm uživatelům, kteří požadují spolehlivost a bezpečnost firemních dat. Jedná se o chytrý a kreativní účetní systém, který Vám pomůže na daních odvést státu jenom to, co mu dle platných zákonů nezbytně patří. Umožňuje automatizované zaúčtování faktur, pohledávek a závazků, pokladních pohybů, interních dokladů, skladových pohybů, bankovních výpisů a mezd do deníku. Podporuje QR kódy. Účetní systém MRP-K/S umožňuje i režim One Stop Shop (OSS) pro plnění koncovým spotřebitelům v jiných státech EU.
Účetní systém je pravidelně ověřován auditem. K nahlédnutí je aktuální auditorské ověření.

Účetní systém MRP-K/S je určen pro:
 • drobné a malé podnikatele, kterým k práci postačují pouze některé Modulové sestavy
 • střední a větší podnikatele (fyzické osoby)
 • malé, střední a větší firmy
 • plátce i neplátce DPH
 • zaměstnavatele s prakticky neomezeným počtem zaměstnanců
 • příspěvkové a neziskové organizace
 • účetní firmy a daňové poradce
 • práci v lokálních počítačových sítích, přes internet a samozřejmě i pouze na jednom počítači
 • uživatele, kteří potřebují snížit počáteční investici a užívat jej jen formou pronájmu.


Účetní systém MRP-K/S je postaven na databázovém SQL serveru, který je možné používat bez dalších poplatků. Uživatel tohoto účetního systému tudíž nemusí investovat další vysoké finanční částky na pořízení databázového serveru.

Celý námi dodávaný softwarový balík se dělí z hlediska instalace na dvě části, a to:

 1. Na část, která pracuje na stanici označené jako server, s operačním systémem Windows nebo s bezplatným linuxovým operačním systémem (Debian, Ubuntu, CentOS, ...).

 2. Na část, která pracuje na stanici označené jako klient, standardně s operačním systémem Windows (Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7). Klientská část vyžaduje rozlišení obrazovky minimálně 900 bodů na výšku. Dnes nejčastěji prodávané monitory 1920x1080 to s rezervou splňují, vyhoví i většina starších monitorů s rozlišením 1440x900, 1280x1024, 1280x960 nebo vyšším.

Pozn.: V případě, že klientskou i serverovou část budete chtít používat pouze na jednom počítači, pak na tomto počítači je třeba mít operační systém Windows (Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7).

Účetní systém MRP-K/S je od prvopočátku tvořen jako síťová aplikace (pro sítě LAN nebo WAN) s tím, že uživatel si kupuje pouze tolik licencí, na kolika počítačích bude chtít systém využívat. Součástí základní ceny je kompletní účetní software MRP-K/S (v případě modulární verze software pro zakoupený modul MRP-K/S) pro instalaci a používání na jednom samostatném počítači nebo pro instalaci v počítačové síti na stanici s označením server a jedna licence pro stanici s označením klient.

Minimální konfigurace MRP-K/S

Doporučujeme nejméně 4 GB operační paměti. Pokud na počítači bude nainstalována serverová část, je vhodné operační paměť ještě navýšit.
Na serverové stanici doporučujeme pro zvýšení bezpečnosti dat mirrorované disky a pro překlenutí kratších výpadků proudu záložní zdroj Smart UPS.
 
Sítě LAN – běžná Ethernet s rychlostí 10 Mb/s a rychlejší s protokolem TCP/IP.

Sítě WAN – od verze serveru Firebird 3.0 (3.0.7), došlo u přímého připojení přes internet k radikálnímu nárůstu rychlosti oproti předchozím verzím. Verze serveru Firebird 3.0 (3.0.7) umožňuje lepší využívání výkonu moderních vícejádrových procesorů, poskytuje vyšší bezpečnost provozu šifrováním síťové komunikace a zrychluje odezvu programu na pomalých sítích, zejména při vzdáleném připojení přes internet. Proto nyní již není nutné v mnoha případech používat terminálový server, který značně prodražoval celé řešení.