MRP-Univerzální účetní systém

Systémové požadavky

Minimální konfigurace pro univerzální účetní systém:

Požadavky závisí od toho, na jakém operačním systému budete univerzální účetní systém provozovat:

 • MS-DOS:
  Procesor 386 a vyšší
  Operační paměť 8 MB
  Otestované tiskárny s Národním prostředím seznam
  V prostředí "čistého" DOSu (bez Windows) nebude možná podpora EET.
 • Windows:
  Zde je naprosto dostačující sestava, na které svižně poběží operační systém. Univerzální účetní systém lze provozovat na těchto operačních systémech Windows:
  • Windows 10 (32-bitový) - na Windows 10 nelze nastavit DOS-ové okno tak, aby bylo zobrazeno přes celou obrazovku. Okno lze ale zvětšit použitím TrueType písma namísto písma rastrového.
  • Windows 8 (32-bitový) - na Windows 8 nelze nastavit DOS-ové okno tak, aby bylo zobrazeno přes celou obrazovku. Okno lze ale zvětšit použitím TrueType písma namísto písma rastrového.
  • Windows 7 (32-bitový) - na Windows 7 nelze nastavit DOS-ové okno tak, aby bylo zobrazeno přes celou obrazovku. Okno nelze ani zvětšit použitím TrueType písma, protože pak Windows 7 chybně zobrazují znaky s diakritikou.
  • Windows Vista (32-bitový) - na Windows Vista nelze nastavit DOS-ové okno tak, aby bylo zobrazeno přes celou obrazovku. Okno lze ale zvětšit použitím TrueType písma namísto písma rastrového.
  • Windows XP (32-bitový) Service pack 3 je možné použít pouze pro nesíťové verze programů
    
 • Windows XP, Windows Vista, Wndows 7, Windows 8 a Windows 10 existují i v 64-bitových edicích, které nemají podporu MS-DOS, a proto na nich není možné provozovat Univerzální účetní systém.

  Upozornění pro uživatele síťových verzí, kteří alespoň na jedné pracovní stanici (na které spouští naše programy) mají Windows 10:
  Server (OS na kterém jsou nasdílena data) musí pro sdílení souborů podporovat protokol SMB ve verzi 2 nebo vyšší. To vylučuje použit pro server operační systémy, které toto nepodporují, např. Windows XP, Windows Server 2003.  Pokud máte data nasdílena na NAS serveru, tak tento požadavek platí samozřejmě i pro něj.